Expo

Loome koos
parema tuleviku:

EXPO ehk autonäitus Eestis müügil olevatest ja lähiajal müügile jõudvatest elektriautodest ootab kõiki huvilisi 15.-17. novembril T1 Mall of Talllin keskuse aatriumis. EXPO on parim võimalus end kurssi viia nii uute automudelitega kui ka erinevate laadimisvõimalustega ning saada otse spetsialistidelt täpsemat infot elektriauto ostu finantseerimisest ja ülalpidamiskuludest.
Autonäituse külastamine on tasuta!

Tutvu allpool eksponentidega:

Detroit Electric Model 97 Coupe, 1930

“Elektra 2019” ekspositsioon väärikaimaks eksponaadiks on 1930. aastast pärinev USA elektriauto Detroit Electric Model 7 Coupe. Elektriautosid eelistasid neil kaugetel aegadel daamid ja intelligentsi esindajatest härrasmehed, kes ei soovinud lärmaka ja ebamugava bensiinimooriga rinda pista.

Tuntumate autoajaloolaste väitel ehitati 1931.mudeliaastal vaid 131 Detroit Electric Car Company Model 97-t, mis muudab antud sõiduki väga rariteetseks ning hinnaliseks.

Vanasõidukitega saab tutvuda LaitseRallyParkis kohapeal või rentida autosid sündmusteks.

Vaata rohkem…

Audi e-tron

Elektriajami ning mugava ja väljapeetud salongiga Audi e-tron on mobiilsuse uus kehastus. Parkimine, linnasõidud ja pikemad teekonnad – Audi e-tron muudab juhi elu mitmeti lihtsamaks.

Vaata rohkem…

BMW i3

Kui sportlik ja heitmevaba sõit on tulevik, jõudis BMW i3s sinna juba tükk aega tagasi. Ja stardib sealt kohe. Kiirendades 0–60 km/h muljetavaldava 3,7 sekundiga, vabastab see iseloomuliku „ühe pedaali“ tunnetuse ja progressiivse disainiga sportauto dünaamika. Iga meeter toob uusi elektrilisi emotsioone.

Vaata rohkem…

Jaguar I-PACE

Nii välimuselt kui ka sõiduomadustelt põnev Jaguar I-PACE on maailma nutikaim 5-istmeline sportauto.

Vaata rohkem…

Hyundai IONIQ Electric

IONIQu elegantset välimust on hoolikalt optimeeritud, et saavutada väikseim võimalik kütusekulu. IONIQ on turul üks aerodünaamilisematest autodest, mille õhutakistustegur on vaid 0,24.

Uuenenud Hyundai IONIQ Electricul on 38,3 kWh aku, mis tähendab 36% suuremat energiasalvestusmahtu ja 311 km sõiduulatust.

Hyundai IONIQ Hybrid

Hyundai IONIQ hübriidi bensiinimootori võimsus on 141 hj ja see on varustatud 6-käigulise DCT-automaatkäigukastiga. Lisa jõudu annab elektrimootor, mis on 43,5 hj. 

IONIQul on palju juhiabisüsteeme, mis kasutavad autole paigaldatud kaamerat ja radariandurit. Uuendusena on võimalik sõidu ajal sisse lülitada tagumine kaamera, mille pilt kuvatakse esikonsoolis olevale puutetundlikule ekraanile. Uuel IONIQul on peal ka eCall.

Hyundai IONIQ Plug-in

Hyundai IONIQ pistikhübriidi bensiinimootori võimsus on 141 hj ja see on varustatud 6-käigulise DCT-automaatkäigukastiga. Lisajõudu annab elektrimootor, mis on 61 hj. 

IONIQul on palju juhiabisüsteeme, mis kasutavad autole paigaldatud kaamerat ja radariandurit. Uuendusena on võimalik sõidu ajal sisse lülitada tagumine kaamera, mille pilt kuvatakse esikonsoolis olevale puutetundlikule ekraanile. Uuel IONIQul on peal ka eCall.

Hyundai KONA Electric

Hyundai KONA Electricu 39,2 kW aku võimaldab sõita kuni 449 km ühe laadimisega.

KONA Electricul saad roolil asuvate käiguvahetuslabadega reguleerida regenatiivpidurdamise tugevust. Lisaks on sellel võimalik kasutada nn automaatset regeneratiivpidurdamise süsteemi, mis radarandurit kasutades kontrollib automaatselt regeneratiivpidurdamise tugevust sõltuvalt liiklustingimustest auto ees.

Hyundai KONA Hybrid

Hyundai KONA Hybridi võimsus on 141 hj ja see on saadaval 6-käigulise DCT-automaatkäigukastiga. KONA Hybridil saad Sport-režiimis kasutada roolil olevaid käiguvahetuslabasid, et rohkema põnevuse jaoks manuaalselt käike vahetada. 

MINI Countryman Plug-in Hybrid

Kihutage välgukiirusel tööle ja laske nädalavahetusel linnast jalga – seda tänu MINI tuliuuele hübriidmootorile, mis oskab jõudu ammutada ka stepslist. Kuna tema elektriline sõiduulatus on 40** kilomeetrit ja maksimaalne sõiduulatus 500**** kilomeetrit, siis võib MINI Cooper S E ALL4 Countryman viia sind kuhu tahes. Jätkusuutlik sõitmine muutus just lõbusaks.

Nissan Leaf

Euroopa enim müüdud elektrisõiduk arendab kuni 147 hj ilma heitgaase tekitamata. Tänu e-Pedalile™ ja ProPILOTile on ka igapäevased linnasõidud nüüd mõnusad.

Vaata rohkem…

Nissan e-NV200 Evalia

Uue 40 kWh mahtuvusega akuga 100% elektriline 5 või 7 istekohaga Nissan e-NV200 Evalia sobib igale kasvavale perele ja on suurepärane valik keskkonnasäästlikuma eluviisi jaoks. Tehke kõik linnasõidud ühe laadimisega või kasutage erinevaid laadimisvõimalusi ja nautige parimal tasemel ühenduvust, mugavust ja Nissani intelligentset mobiilsust ka pikkadel reisidel.

Vaata rohkem…

Peugeot e-208

Uuel särtsakal linnaautol PEUGEOT e-208 on tänu oma 100% elektrilisele mootorile pakkuda rikkalikult positiivseid sõiduelamusi ja autoga sõitmine omandab täiesti uue tähenduse.

Vaata rohkem…

Tesla Model 3

Neljaukseline sedaan Model 3 on Tesla uusim mudel turul. Hinnaga alates ca 40 000 eurot on see senistest Tesla mudeliteks märksa soodsam ning ilmselt seetõttu ka ülipopulaarne nii, et tootjal on nõudluse rahuldamisega suuri probleeme ning tarneajad pikad.

Tesla Model S

Model S kujutab enesest elektrilist viieukselist laugpäramudelit. See on praegu tootmises olevatest elektriautodest väidetavalt suurima läbisõiduga – ühe laadimisega lubatakse läbida kuni 600 km.

Tesla Model X

Model X on USA kuulsa elektriautode tootja Teslavkeskmise suurusega elektriline SUV. Model X on maastikusuutlik, suudab vedada haagist ning torkab silma oma kajakatiibadena avanevate tagaustega.

Volkswagen e-Crafter

Volkswageni e-Crafter on täna ainuke reaalselt turul saada olev suur elektrikaubik. Kandevõimega 1720 kg ja ühe laadimisega 173 km sõitev e-Crafter on sobilik transpordivahend kõigile, kes soovivad kaupa vedada vaikselt ja loodussõbralikult.

Volkswagen e-Golf

Volkswageni e-Golfi on veel vara maha kanda. Suurepärane elektriline pereauto on nüüd saadaval veel paremate hindadega ning erinevalt paljudest elektriautodest on seda tõepoolest ka võimalik kohe salongist osta.

Volkswagen e-Up

Uuenenud Volkswagen e-Up lubab läbisõiduks 260 km ja hakkab maksma pisut üle 20 000 euro! Esimesed autod peaksid Eesti klientideni jõudma juba 2020. aasta alguses!

Voltride

Kui sul on elekter südames, aga auto jaoks garaažis ruumi ei jätku, siis Voltride elektrilised rulad, tõukerattad, jalgrattad, üksrattad ja rollerid on midagi täpselt sinule.
Voltride on Eestist alguse saanud bränd, mis on keskendunud elektrilistele liikumisvahenditele e e-mobility müügile ja järelteenindusele.

Eesti Energia

Eesti Energia tulevikuvisoonis on elektromobiilsusel oluline ja kandev roll. Panustame parema tuleviku loomisesse läbi elektriautode laadimisvõrgustiku arendamise kasutades moodsaimat tehnoloogiat. Peagi meie turgudele jõudvad elektriautode nutikad ja mugavad laadimislahendused katavad nii era- kui ärikliendi individuaalseks ja avalikuks laadimiseks mõeldud vajadused.

Vaata rohkem…

Swedbank

Keskkonnasõbraliku auto saad osta soodustingimustel Swedbankist
• Intress 1,89% + kuue kuu euribor.
• Swedbanki kaskokindlustus esimesel aastal – 10%.

Vaata pakkumist

Teenusepakkujad on Swedbank Liising AS ja Swedbank P&C Insurance AS. Tutvu tingimustega www.swedbank.ee/business ja pea nõu. Pakkumine kehtib juriidilistele isikutele ja FIEdele.

UpSteam

Kõiki festivali autosid hoiab puhtana UpSteam – Liikuv autopesu, mis tuleb ise sinu juurde. 2019. aastal tõi ettevõte Eestis ja Soomes turule maailma kõige keskkonnasõbralikuma autopesu lahenduse, mis liigub jalgratastel ning kasutab kõigest 1L vett ühe auto pesuks. UpSteami ja Express pesuteenusega on võimalik tutvuda Elektriautodefestivali alal.

Vaata rohkem UpSteami tegemiste kohta ja laadi alla mobiilirakendus nende kodulehelt